A tanügyminiszter véleménye szerint a drogprobléma kezelését az iskolák környezetének 'megtisztításával' érdemes kezdeni - AGERPRES.


Târgu Jiu, április 29./Agerpres/ - A drogokkal és az iskolai erőszakkal szembeni hatékony fellépés érdekében több szintű intézkedések szükségesek, és az oktatási intézmények környékén alapos 'tisztogatást' kell végrehajtani - hangsúlyozta kedden a tanügyminiszter.

Daniel David részt vett egy oktatási konferencián Târgu Jiuban, ahol hangsúlyozta, hogy a tanárok képzését jelentősen javítani kell, hogy jobban észlelhessék a drogfogyasztás korai jeleit. Emellett kiemelte, mennyire fontos, hogy a fiatalok megtanulják, hogyan jelezzenek, ha ilyen helyzetekkel találkoznak.

Rámutatott, hogy évente több tízezer programot szerveznek az ország iskoláiban a drogfogyasztás és az iskolai agresszió megelőzése érdekében. Ennek ellenére a várt eredmények gyakran elmaradnak, mivel muitas esetben nem a megfelelő megközelítéssel dolgozzák fel ezeket a problémákat. Emellett hangsúlyozta, hogy a társadalom nem csupán az iskoláktól várhatja el a cselekvést e kérdésekben.

'Sokszor elmondtam, hogy a drogkérdésben és az iskolai agressziót illetően több szinten kell fellépni. Elsősorban az iskolák környékét kell megtisztítani a drogdílerektől, drogoktól, agresszívan viselkedő személyektől, ez pedig nem az oktatási minisztérium, hanem a belügyminisztérium és a helyi hatóságok dolga' - fogalmazott a tárcavezető.

Az iskola feladata, hogy olyan értékrendet alakítson ki és támogasson, amely ellentétes az erőszak és a kábítószerek világával. Fontos, hogy olyan szabályokat dolgozzon ki, amelyeket nemcsak a diákok, hanem a szülők is megértsenek és támogassanak. David hangsúlyozta, hogy a drog- és erőszakellenes kultúra kiépítése elengedhetetlen.

Nyomatékosította: nem besúgó az, aki jelenti az ilyen dolgokat az iskolában, mindazonáltal valószínűleg már a jövő héten aláír egy minisztériumi rendeletet, amely lehetővé teszi az anonim feljelentéseket is a droghasználat és iskolai agresszió témájában.

AGERPRES/(RO - szerző: Oana POPESCU, HU - szerkesztő: Valkai Krisztina)

Related posts