A DUOL (Diverse Understanding of Learning) program célja, hogy a SNI-s (sajátos nevelési igényű) gyermekek nevelési tapasztalatait egyedivé és értékessé tegye. A program keretében a pedagógusok és szülők közösen dolgoznak azon, hogy a gyermekek fejlődését
Szakemberek segítségét kérve, workshop jellegű ,a gyakorlatok középpontba állításával szakmai tanácskozást tartottak 2024. november 27-én, Perkátán, a Faluházban.
A sajátos nevelési igényű gyermekek oktatása és nevelése során gyakran találkozunk olyan kihívásokkal, amelyek megoldása elsőre lehetetlennek tűnik. Ezen a délutánon azonban értékes tapasztalatok és tanácsok születtek a gyógypedagógusok, pszichológusok és fejlesztő pedagógusok részvételével. Kundakker Ferencné, a KÖSZOE Fejér vármegyei elnöke hangsúlyozta, hogy ezek a szakemberek kulcsszerepet játszanak a mindennapi pedagógiai munkánkban, segítve ezzel a gyermekek fejlődését és jólétét.
A megjelent szakemberek : Kissné Korsós Ágnes a Fejér Vármegyei Pedagógiai Szakszolgálat Dunaújvárosi Tagintézményének Igazgatója ,aki a diagnózisokkal , szakmai véleményekről igen tartalmas előadást tartott, majd válaszolt a kérdésekre, problémákra.
Pintér Ildikó, a Dunaújvárosi Óvodák gyógypedagógusa, a mozgásfejlesztés terén alkalmazott innovatív módszereiről, elért sikereiről és a jövőbeni terveiről osztotta meg gondolatait.
Jákliné Perei Erika a Perkátai Hunyadi Mátyás Általános Iskola gyógypedagógusa a módszereinek gyakorlatban történő alkalmazási lehetőségeire világított rá.
Kolonics Zsuzsa, utazó gyógypedagógus, a Perkátai Szivárvány Óvoda gyógypedagógusaként és a Székesfehérvári Érted vagyunk Szakiskola munkatársaként is elbűvölte közönségét legújabb módszereivel. Az előadásai során nemcsak innovatív megoldásokat mutatott be, hanem a honlapján elérhető támogatásokat is felajánlotta, hogy még szélesebb körben segíthesse a gyermekek fejlődését.