Idén is bőséges forrást kap majd az a tehetséggondozó intézmény, amely kezdetben a fiatalok támogatására indult, de mára már Brüsszelben is aktívan részt vesz a politikai diskurzusban: az MCC.


A Mathias Corvinus Collegium, közismertebb nevén MCC, folytathatja a tehetségkutatás terén végzett tevékenységét, amely messze túlnyúlik az alapító célkitűzésein. Évről évre örömteli híreket hoz Orbán Balázs vezetése alatt működő alapítvány számára, amikor nyilvánosságra kerül, hogy a Mol és a Richter milyen mértékű nyereséggel zárt, valamint mekkora osztalékot tudnak kifizetni. A kormány 2020-ban döntött arról, hogy a két jelentős vállalat 10-10 százalékos részvénycsomagját átadja az MCC-nek, ezzel biztosítva a kormányhoz közeli szervezet pénzügyi hátterét.

A Mol már a hónap elején jóváhagyta a tavalyi év utáni osztalékfizetést, amelyből 22 milliárd forint jutott az MCC-nek. Eközben a Richter most határozta el, hogy 93 milliárd forintos osztalékot fizet ki, ennek 10 százaléka pedig Orbán Balázsékhoz kerül.

Jelenleg összesen 31 milliárd forint érkezik az MCC-hez e két forrás révén. A beszámolóik alapján tavaly 36 milliárd forintos, az azt megelőző évben 29 milliárd forintos, míg a korábbi időszakban 12 milliárd forintos osztalékot kaptak.

Az MCC sorra nyitja a központjait a vidéki városokban és a határon túl. A brüsszeli irodájuk 2022 végén indult, hogy "alternatívát" kínáljon Európa "polarizált kultúrtájának", az intézmény az EU figyelmét is felkeltette. Tavaly megvették az Inforádió 75 százalékát, az övék lett a Mandiner is, a Libri könyvkiadót pedig még régebben szerezték meg. De van Női Közéleti Vezetőképzőjük is.

Related posts