A debreceni gigaakkumulátor-gyár bővítési munkálatai leálltak.

A kínai cég jelen pillanatban kizárólag az első egység befejezésére fókuszál. E mögött a választás mögött piaci instabilitás és Trump vámháborújának hatásai is meghúzódhatnak.
A kínai CATL jelenleg kizárólag az első debreceni gyárának befejezésére összpontosít - válaszolták a Telex kérdésére. Kiemelték: "Elsődlegesen az első gyáregységünk befejezésére és a termelés megkezdésére összpontosítunk." A második ütem kapcsán pedig annyit árultak el:
A legfrissebb hírek alapján a CATL leállította a gyár második ütemének előkészítését. A több ezer milliárd forint értékű fejlesztés jelenleg még csak az előkészítési fázisban tart, és értesülések szerint a tervezésen dolgozó építészek közül is több munkatársat elbocsátottak.
A beruházások elakadásához hozzájárulhat Donald Trump vámháborúja, valamint az ezzel összefüggő piaci instabilitás is.
A kínai cég 2022-ben tette közzé, hogy három fázisban, összesen 3000 milliárd forint értékű befektetéssel létesít akkumulátorgyárat Debrecenben. Az első szakasz 1000 milliárd forintos költségvetéssel indult el 2023-ban. Az eredeti elképzelések szerint az üzem idén ősszel megkezdi a próbagyártást, míg a sorozatgyártás elindulása télre van kilátásban.
A vállalat az induláskor nagyjából 2000 fővel tervezi megkezdeni a termelést. A projekt teljes egészéhez 340 milliárd forintnyi állami támogatást ígértek, szakaszos folyósítással. A Telex úgy tudja, az első ütem után járó támogatási összeg sem érkezett még meg a céghez.