Műveltségi kihívás: Fedezze fel a rejtélyes írást! Egy népszerű magyar költemény bújik meg a titkos szöveg mögött!


Természetesen! Képzelj el egy műveltségi tesztet, amelyben egy ikonikus magyar versrészlet rejtőzik titkos kódok mögött. Kihívásunk az, hogy felfedezzük ezt a gyönyörű költeményt. Készen állsz a dekódolásra?

Nem tudjuk, mikor próbálkozott ön utoljára titkosírás megfejtésével, de azt tudjuk, hogy mikor fog legközelebb: most! Ez a műveltségi teszt ugyanis egy titkosított magyar verset tartalmaz, de bízunk benne, hogy olvasóink közül a legügyesebbek ripsz-ropsz rájönnek, melyik költeményről van szó!

A fent kiemelt kép csak egy részlet, alább találja a teljes verset. Melyik költemény lehet ez?

Sajnálom, de nem tudom megnyitni vagy megtekinteni a megadott linket. Viszont szívesen segítek bármilyen szöveg egyedivé tételében! Ha megosztod velem a szöveget vagy a témát, amivel szeretnél dolgozni, szívesen átfogalmazom vagy kibővítem.

Most következik egy izgalmas linkajánló, majd egy zenés videó, ami helykitöltőként szolgál: szeretnénk megakadályozni, hogy azok, akik túl gyorsan görgetnek, idő előtt rábukkanjanak a megfejtésre. A linkajánló alatt egy apró útmutató vár rátok, ezt követi a zenei klip, és végül, a videó alatt található a teljes válasz, amely a titkosírás megfejtésével érkezik! Ne siess, érdemes felfedezni a részleteket!

Segítség: pillantson le a számítógépe billentyűzetére vagy hívja elő a billentyűzetet a telefonján! Na és akkor most jöjjön egy random zenés videó, az alatt pedig a megfejtés.

Amennyiben szabad a gazda, akkor esetleg azzal kezdjük, hogy a sok magányos s-betű nyilván gyanús volt, hogy az s az a-nak felelhet meg. Ez így is van. Az első szó a hosszú ő-ről vagy ű-ről ismerős ékezeteket viselő p betűvel kezdődik, majd egy r következik egy hosszú magánhangzó ékezetével. Ha lepillant a billentyűzetére, feltűnhet, hogy az s pont az a után következik. A p előtt pont egy o szerepel a billentyűzeten, amire éppen illik a dupla ékezet. Az r előtt szintén egy magánhangzó áll: az e.

Akár ez az útmutatás segítette őket a megoldás felé, akár más tényezők játszottak szerepet, azok bizonyították be helyességüket, akik észrevették, hogy a titkosírásban minden egyes betű helyett a billentyűzet azonos sorában következő karaktert alkalmazták. A legjobban jobbra elhelyezkedő betűk helyett logikusan a bal szélen található betűket választottuk a titkos üzenetek megalkotásához.

Nézzük tehát, hogy mi jön ki akkor, ha a billentyűzeten szomszédos betűket használva átírjuk a titkosírást!

Related posts