Varga Mihályék világossá tették a fő ellenfelük számára: Nincs kegyelem!

Az inflációval szemben nem ismerünk kegyelmet; az árstabilitás megteremtésével mindenki előnyhöz jut - jelentette be a Varga Mihály irányítása alatt álló Magyar Nemzeti Bank az X közösségi platformon, reagálva a kedden nyilvánosságra kerülő februári inflációs adatokra.
"A KSH mai közlése alapján Magyarországon az infláció 2025. februárban 5,6 százalék volt. Ezzel az áremelkedés üteme egymást követő harmadik hónapban tartózkodott a jegybank toleranciasávja felett - jelezte az X-en az infláció, így az árstabilitás felett őrködő Magyar Nemzeti Bank, amelynek Varga Mihály az új elnöke.
Az inflációval szemben nincs pardon, az árstabilitás elérésével mindenki nyer
"Az infláció tartós csökkentése és az árstabilitás újbóli elérése alapvető feltétele az újraindult gazdasági növekedés fenntartásának és fokozatos élénkülésének" - folytatták.
"A tartós inflációcsökkentés érdekében elengedhetetlen egy összetett és céltudatos gazdaságpolitika kialakítása. A Magyar Nemzeti Bank üdvözli ezt a megközelítést, és saját eszközeivel is támogatja, hogy a kormány kiemelt célként kezelje a hazai infláció mérséklését." - állapították meg. "A cél az, hogy a szigorú monetáris politikai keretek fenntartásával az inflációt tartósan a 2-4 százalékos jegybanki toleranciasávba szorítsuk vissza." - hívták fel a figyelmet.
Ahogyan azt már kedd reggel megosztottuk, a fogyasztói árak emelkedése a januári magas szintek után februárban is töretlenül folytatódott. A lakosság számára leginkább az élelmiszerárak emelkedése tapintható, ezáltal az infláció hatásait közvetlenül érzik. A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) kedden publikálta a legfrissebb, februári adatokat. Ezek alapján a fogyasztói árak átlagosan 5,6 százalékkal haladták meg a tavaly februári szintet, míg az élelmiszerek ára 7,1 százalékkal emelkedett.
Az inflációs adatok nyilvánosságra kerülését követően Orbán Viktor miniszterelnök bejelentette, hogy március közepétől a harminc alapvető élelmiszer árképzésében a kereskedők árrése maximum 10 százalék lehet.
"Sajnos a kereskedők ajánlatai messze elmaradtak az elvárásainktól, ezért úgy kellett döntenünk, hogy intézkedéseket vezetünk be a kereskedelemre. Március közepétől a harminc alapvető élelmiszer esetében a kereskedők árrése nem haladhatja meg a 10 százalékot. Az elmúlt időszakban a tojás esetén ez 40 százalék, a vaj és a tejföl esetén pedig több mint 80 százalék volt, lássuk be, ez elfogadhatatlan" - jelentette be videójában Orbán Viktor. A bejelentést követően pedig az Index birtokába jutott a lista az árrésstopos élelmiszerekről, amiről ide kattintva olvashat bővebben.